3000K PURE-WHITE LED HALF MOON - Understated, transitional style in a Centennial Brass finish for deck and patio with the added benefit of LED technology.
| Finish: | Centennial Brass |
| Body Material: | Brass |
| Family: | CBR LED Integrated |
| Style: | Transitional |
| Location Rating: | Wet |
| Certification: | cETLus Listed Wet |
| Width: | 4 |
| Height: | 2 |
| Weight: | 0.75 |
| Bulb Count: | 1 |
| Bulb Wattage: | 0.86W |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 43 |
Warranty: Limited warranty, see manufacturer for details.
Carrington Lighting is pleased to offer our customers free shipping on orders over $99.00 (Some exclusions apply. Click here for details). Carrington Lighting wants to ensure that you are happy with your purchase. If for any reason you are not satisfied with your purchase, you may return it within 30 days of receipt for a full refund. To learn more about our return policy or to start a return, click here.
3000K PURE-WHITE LED HALF MOON - Understated, transitional style in a Centennial Brass finish for deck and patio with the added benefit of LED technology.
| Finish: | Centennial Brass |
| Body Material: | Brass |
| Family: | CBR LED Integrated |
| Style: | Transitional |
| Location Rating: | Wet |
| Certification: | cETLus Listed Wet |
| Width: | 4 |
| Height: | 2 |
| Weight: | 0.75 |
| Bulb Count: | 1 |
| Bulb Wattage: | 0.86W |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 43 |
Warranty: Limited warranty, see manufacturer for details.
Carrington Lighting is pleased to offer our customers free shipping on orders over $79.00 (Some exclusions apply. Click here for details). Carrington Lighting wants to ensure that you are happy with your purchase. If for any reason you are not satisfied with your purchase, you may return it within 30 days of receipt for a full refund. To learn more about our return policy or to start a return, click here.